6 ירקות שאפשר לזרוע את הזרעים שלהם בדצמבר

על ידי השגת התנאים הנכונים, ישנם זרעי ירקות שתוכלו לזרוע בחורף.

כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה, שקלו להשקיע בחממה מחוממת.
אם אתם זורעים בחממה, וודאו שהיא מבודדת היטב ושקול שימוש בתנור כדי שהטמפרטורה לא תרד נמוך מדי.

היתרון הנוסף של זריעת חורף הוא שתקבל רצף הרבה יותר טוב של יבולים מאוחר יותר ממה שהיית מקבל מזריעה רק באביב.

גלה להלן 6 ירקות שאתה יכול לזרוע את הזרעים שלהם בדצמבר.

שעועית

נסה לזרוע שעועית רחבה בדצמבר לקציר מוקדם של שעועית בטעם. אתה יכול לזרוע אותם בחוץ מתחת לגלים, אבל הקפד להגן עליהם מפני עכברים, ציפורים וסנאים.

בצל ושום

ניתן לזרוע זנים מסוימים של בצל, כמו בצל 'סטון' הצהוב, תחת זכוכית בחודשים ינואר ופברואר כדי לאפשר קטיף מסוף הקיץ. עם זאת, אתה יכול לזרוע בדצמבר כדי לתת להם ראש, וכתוצאה מכך נורות גדולות יותר.
קשה למצוא שיני שום קיימות, אבל אתה יכול לשתול פקעות צעירות בחוץ. באופן מסורתי, זה נעשה ביום הקצר ביותר בשנה, בדרך כלל 21 בדצמבר.

חסת חורף

חלק מזני חסה, כגון 'חן חורף', גדלו במיוחד בשל יכולתם לגדול בטמפרטורות נמוכות ולספק יבול. לזרוע בחממה לא מחוממת או במסגרת קרה. חסה 'חן חורף' גדלה בעציץ היטב על מדף במקום מוגן מפני כפור.

חסה

חסה טלה גדלה ונאכלה במשך מאות שנים במהלך חודשי החורף. כל שעליך לעשות הוא לזרוע את הזרעים בחממה לא מחוממת וליהנות מהעלים הטריים שנקטפו זמן קצר לאחר מכן.

עלי חרדל

ירוקי חרדל ניתן לזרוע בחממה או על אדן החלון לאורך כל החורף. ניתן להשתמש בעלי חסה צעירים כדי לתבל מנות כמו מרקים, סלטים ומוקפצים. ירקות חרדל גדלים היטב בעציצים בודדים.

מיקרו ירוקים

מיקרו ירוקים, הנקראים גם מיקרו ירוקים או נבטים הם שתילים של עשבי תיבול וצמחים עלים שבדרך כלל איננו מאפשרים לגדול לגודלם המקסימלי לפני הקטיף. ניתן לזרוע ולגדל אותם כל השנה ולכולם יש את הטעם של הצמח הבוגר כמו נבטי צנון, כוסברה, תרד, בזיליקום, ארוגולה…